LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON

Sakarya Lazer Epilasyon Tüysüz ve pürüzsüz bir cilt günümüzde bayanlar için olduğu kadar erkekler için de önem arz etmektedir. Lazer epilasyon yöntemi tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve zararsız yoludur. Lazer epilasyon ile oluşan lazer ışını cilt üzerinden zararsızca geçerek kılın köküne etki etmektedir. Uzmanlara göre bu problemin en yaygın nedenleri arasında kalıtsal nedenler, ergenlik, hamilelik, menapoz ve yanlış tüy giderme yöntemleri sayılabilir. Bu durum kişilerin psikolojilerini olumsuz yönde etkilemektedir. Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin ve güvenilir yöntemi Lazer Epilasyondur.

LAZER EPİLASYONDA SEANS SÜRESİ NEDİR ?

Uygulama bölgesine göre süreler değişmektedir. Ortalama olarak dudak üstü ve çene bölgesi 4–5 dakikada tamamlanırken, tüm bacaklar ve sırtta 45-60 dakika arası sürmektedir. Ancak Son Teknolojiler bu süreleri daha da minimize edilmiştir. Örneğin Epi Scanner (Tarama) Lazer Tüm Vücut 30 dk. sürmektedir. Seans araları 4–6 haftadır.

LAZER EPİLASYON GÜVENLİ Mİ DİR ?

Lazerin ürettiği enerji, belirli bir dalga boyunda ışıktır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık, vücutta herhangi bir artık bırakmaz. Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve etkinliği Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (FoodandDrugAssociation) tarafından 1996 yılında onaylanmıştır. Uygulamalar, deneyimli kişiler ve uzmanın kontrolünde yapıldığında güvenlidir.

LAZER EPİLASYON GEBELİKTE UYGULAMA YAPILABİLİR Mİ ?

Hayır. Gebelik süresince hormon dengesi değişmektedir ve bu sebeple provoke olan kıl köklerinin etkilenmesi zorlaşmaktadır. Ayrıca bu konuda henüz klinik çalışmalar mevcut değildir. VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNE LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPILABİLİR ? Hemen hemen vücudun bütün bölgelerine Lazer Epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Yalnızca göz kapaklarına yapılmaz çünkü cilt burada çok incedir ve göz lazerden etkilenebilir.

LAZER EPİLASYON DA, TEDAVİ ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR ?

Tekrarlayan deri enfeksiyonu olan hastalarda öncesi / verilebilir. Keloid gibi kötü yara iyileşmesi olan hastalarda daha dikkatli olunmalıdır. Bazı ilaç kullanımları ile sahip olunan hastalıklar, / ve yan etkiler için önemlidir ve mutlaka sorgulanmalıdır. Uygulama bölgesi temiz olmalı, kozmetik kremler ve makyaj temizlenmelidir.

LAZER EPİLASYON HORMON SORUNU YAŞAYANLARDA DA ETKİLİMİDİR?

Hormon bozukluklarında Lazer Epilasyon gayet etkilidir fakat daha fazla sayıda seans uygulanması gereksinimi bulunmaktadır. Önce hormon testleri ile sorun tanımlanır, gerekiyor ise ilaç tedavisine başlanır ve ilaç tedavisine başlanması ile birlikte lazer seanslarına da başlanabilir.Bu detaylar hekim ile görüşme esnasında belirlenmektedir.

LAZER EPİLASOYN DA YAN ETKİLERİ VAR MI DIR ?

Lazer epilasyon uygulaması genel olarak oldukça güvenlidir. Uygulama esnasında, kıl köklerinin enerjiden etkilendiğini gösteren hafif kabartılar ve kızarıklıklar oluşabilir. Lazer epilasyon sonrası oluşan kızarıklık genellikle 5-10 dakikada geçer, nadiren 30 dakika sürebilir. Lazer epilasyon deneyimli kişiler ve / doktorlar kontrolünde yapıldığında kalıcı iz ve lekelenme riski çok azdır.

LAZER EPİLASYON AĞRILI MI DIR ?

Yeni teknoloji lazer epilasyon cihazları ile genel olarak çok fazla acı hissedilmemektedir. Ancak ağrı eşiği düşük kişilerde ve hassas bölgelerde gerekirse topikal anestezikler kullanılabilir. Soğutma sistemli lazerde, cildin ısınmasına fırsat verilmediğinden acı daha az olmakta ve yanık riski azalmaktadır.

LAZER EPİLASYON UYGULAMA ÖNCESİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

Uygulama bölgesinde 4 hafta önceden başlamak kaydıyla cımbız, ağda ve kıl dökücü krem gibi köke etki eden metotlar kullanılmamalıdır. Ayrıca güneş ışığından ve bronzlaşmadan da kaçınılmalıdır. L

AZER EPİLASYON UYGULAMA SONRASINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

Uygulama sonrasında da cımbız, ağda ve kıl dökücü krem gibi köke etki eden metotlar kullanılmamalıdır. Eğer güneşe çıkılacaksa mutlaka koruyucu krem kullanılmalıdır.

LAZER EPİLASYON SONUÇLARI KALICI MI DIR ?

Lazer epilasyon ile kökleri tahrip edilen kıllar bir daha çıkmamaktadır. FDA tarafından da onaylanan bu durum, uzun süreli klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

LAZER EPİLASYON UYGULAMA SONRASI KILLARIN DURUMU NASIL SEYRETMEKTEDİR ?

Uygulama sonrası kıllar 3 ila 10 gün içerisinde çıkacaktır. Ancak bu kılların çoğunun kökleri tahrip olmuştur ve döküleceklerdir. Dökülmeyen kıllara kontrol seansı yapılabilir.

ERKEKLERE LAZER EPİLASYON UYGULANABİLİR Mİ ?

Erkeklere uygulanan lazer epilasyon ile kadınlara uygulanan lazer epilasyon arasında hiçbir fark yoktur. Erkeklerde sakal, sakal üstü, sırt, göğüs, omuz ve ense gibi bölgeler daha çok tercih edilmektedir. Ancak bu bölgelerin dışında (göz çukuru hariç) tüm bölgelere uygulanabilir.

LAZER EPİLASYON FİYATLARI NEYE GÖRE TESPİT EDİLİR ?

Lazer Epilasyon tedavisi fiyatlarını değiştiren temel kriterlerden biri, Lazer Epilasyonun uygulanacak bölgenin alanıdır. Lazer epilasyon tedavisinin maliyetini değiştiren parametre lazer atış sayısıdır. Ten rengi, Kıl tipi ve yoğunluğu da seans süresini ve atış sayısını değiştirir. Bu nedenle fiyatlar da bölgeden bölgeye, kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir. Lazer Epilasyon Tedavisi işlemlerini yapan Klinikler İnternet, Broşür ve herhangi bir mecrada lazer epilasyon fiyatı belirtmesi yasa gereği yasaktır. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi için Kliniğimizde muayene sonucunda belirlenir.

UYGULANACAK LAZER TİPİNİ SEÇERKEN NELER BİLMELİYİZ? ALEXANDRİTE PLATFORMU,

Alexandrite: Soğuk hava eşliğinde, 755 (Nm) dalga boyunda ışın üretir. Özellikle açık renk cilt, koyu renk kıl yapısına sahip kişilerde etkilidir. Alexandrite lazer sadece kıl kökünü hedefler. Kahverengi ve siyah tüylerde yoğun olarak bulunan melanin tarafından en iyi emilen dalga boyudur. Kıl köküne bu yolla ulaşarak kökü tahrip eder. Koyu renk ciltlerde melanin daha çok olduğu için kıl kökü ile beraber cilde de etki edebileceğinden istenmeyen su toplaması ve yanıklar oluşabilir. Bu nedenle açık renk ciltlerde kullanımı daha uygundur.

Nd:YAG LAZER EPİLASYON PLATFORMU,

Nd:Yag: Soğuk hava eşliğinde, 1064 (nm) dalga boyu ile dokuya diğer lazerlere oranla daha derin nüfuz edebilme kabiliyetine sahip lazerdir. Epidermiste ki hiçbir kromofora yakalanmazlar. Hedefi melanin pigmenti değil kıl köküdür. Bu yüzden ince kıl, kalın kıl veya kıl rengi fark etmeksizin başarılı sonuçlar verir. Açık tenli ciltlerin yanında koyu ciltlere de rahatlıkla uygulanabilirler. Yanık riski olmadığından her mevsim kullanılabilir. Çünkü long pulse Nd:YAG lazer enerjilerini üst epidermal bölgede kullanmamaktadır. Nd:YAG Lazer FDA onaylı olup, 7-8 mm derinliğe kadar inebilmekte ve en derindeki tüy köküne de rahatlıkla ulaşabilmektedir.

LEDA EPİ SCANNER (TARAMA) PLATFORMU, Leda Epi Scanner (Tarama): Alman Teknolojinin Dünya ile buluşturduğu en hızlı ve konforlu 4. Jenerasyon ilk temsilcisi Lazer Epilasyon Platformu. Soğuk hava eşliğinde, 808 ile 980 (Nm) kıl yapısına göre değişebilen dalga boyunda ışın üretir. Özellikle Hassas ciltlere özel FHR Fraksiyonel Lazer Epilasyon Teknolojisi ve Büyük Spot Genişliğiyle Konforu ile Dünyanın en hızlı, ışık hızında / sunmaktadır. Açık renk cilt, koyu ve bronz cilt tiplerinde bile Low Fluence uygulaması ile koyu renk cilt ve kahve rengi kıl yapısına sahip kişilerde etkilidir. Alexandrite sistemlerde olduğu gibi short pulse ve high fluence (kısa atış-yüksek akış) modunda ince tüylerde oldukça etkilidir. Bronz ciltlerde kıl kökü çevresini otomatik olarak ısıtır ve soğuması için zaman verir böylece uygulamada istenmeyen yan etkileri otomatik olarak azaltır. Bronz ciltlerde de tüm kıl ve koyu renk ciltlerde Low Fluence, hassas cilt tiplerinde ise FHR Fraksiyonel Epilasyon Teknolojisi ile rahat kullanılabilir.

DİODE ÜTÜLEME LAZER PLATFORMU,

Diode Ütüleme Lazer: 810 (Nm) dalga boyunda ışın üretir. Özellikle ince ve açık renkli tüylerde daha etkilidir. Bu lazerler diğerlerinden farklı teknik özelliklere sahiptir. Teknik farklardan biri diode lazerin ciltte alexandrite lazerden daha derine inebilmesidir. Bu derinlik en derindeki kıl köklerine kadar ulaşmaya olanak sağlar. Küçük miktardaki bu derinlik farkı deri içinde büyük bir derinliğe denk gelir. Diode lazerin bu özelliği önemli avantajlar sağladığı için önemlidir. Derimiz sırt bölgesi gibi bölgelerde normalden daha kalındır.

Lazer bilindiği gibi kıl köklerine etki ederek epilasyon sağlar. Lazer kıl köklerine yeterince ulaşamazsa etkisi sınırlı kalır. Beklenen epilasyon başarısı sağlanamaz. Diode lazer kıl kökleri derinde olan sırt gibi bölgelerde de etkili epilasyon sağlayabilmektedir. Bu özelliği sayesinde diode lazerler yüz bölgesinde, erkeklerde sırt, omuz epilasyonunda avantaj sağlamaktadır. Diode lazerlerin bir başka özelliği ise melanin tarafından alexandrite lazerden daha az tutulmasıdır. Aslında bu kıl köküne etkisi için istenmeyen bir durumdur. Fakat koyu cilt yapısına sahip olan kişilerde ise bu durum avantaj sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde diode lazerler, alexandrite lazerin uygulanamadığı koyu renk ciltlerde de kullanılabilir. Koyu ciltler için en iyi lazerlerden biri diode lazerdir.

Diode Ütüleme lazer epilasyon sistemi ince tüylerde de başarılı olmaktadır. Yüz bölgesinde hem ince hem kalın tüyler birlikte bulunur. Alexandrite lazer bu bölgede ince tüyleri tetikleyebilir. Yani azaltacağına arttırabilir. Bazı durumlarda ise yüz bölgesinde alexandrite lazer ince tüyleri kalınlaştırıp gözle görünür kıllara dönüştürebilmektedir. Bu nedenle yüz bölgesinde alexandrite lazerin kullanımını kesinlikle önermiyoruz. Yüz bölgesinde diode lazer ince tüylere bu olumlu etkisinden dolayı en çok kullanılan lazerdir. Biz tüm yüz, kol, sırt ve omuz uygulamalarında diode lazer epilasyon yöntemini öneriyoruz.

Böylece hem ince hem de kalın tüylerde etkili epilasyon sağlayabiliyoruz. Diode epilasyon tüm vücut bölgelerindeki kalın kıllarda da son derece etkili bir lazerdir. Genital dahil her bölgede başarı sağladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu yöntem ile vücutta lazer uygulanabilen her bölgede epilasyon yapılabilir.

IPL LAZER EPİLASYON, IPL (Intense Pulse Light)


Teknolojisi: Bu aslında herhangi bir lazer ışını değildir. Türkçe karşılığı yoğunlaştırılmış ısı enerjisidir. Gücü, lazer cihazlarına göre daha azdır. Kıl köklerini tam tahrip etmeyebilir ancak zayıflatır. Birkaç seans veya diğer basit epilasyon sistemleriyle desteklendiğinde kılı yok edebilir. Kullanıcının bu işlem sırasındaki beceri ve tecrübesi önemlidir. Isı olduğu için en az diğer cihazlarda olduğu gibi yanık riski olsa da lazer teknolojisinden rahatsız olanlar ve hassas ciltler için lazerden daha iyi bir alternatiftir. Çil ve izlerin tedavisinde de etkili olabilmektedir. Tüm tekniklerde kullanıcının cildini anlaması ve tanıması çok önemlidir. İşlem hassasiyetle uygulanmalıdır. Hatta cildin ve kıl tipinin çeşitli bölgelerde farklı renkte olması aynı kişide farklı lazer tekniklerinin uygulanmasını gerektirebilir. Tek seçeneğe bağlı kalındığında her bölgeye aynı dalga boyuyla işlem yapılması gerekecek bu da dokunun zarar görmesine neden olacaktır.

LAZER EPİLASON KAÇ SEANS UYGULANMASI GEREKİR ?

Lazer ışığı anajen (aktif) aşamadaki kıl köklerini etkilemektedir. Bütün kökler aynı anda aktif almazlar. Dolaysıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde bunlara da uygulaması gerekecektir. Kalıcı bir çözüm, ancak birkaç Lazer Epilasyon seansından sonra elde edilir. Kılların kalınlığı ve yoğunluğu her vücutta farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir. Kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Ortalama olarak çoğunlukla 6-8 Lazer Epilasyon seansı yeterli olmaktadır. Lazer Epilasyon uygulamasında cilt tipine göre doz seçimi yapılır.

Bu sayede kıl köklerine etki edecek ama cilde zarar vermeyecek güçte çalışılarak en kısa sürede tedainin bitirilmesi amaçlanır. Herkesin vücut yapısı ve hormonal seviyeleri, cilt tipi farklı olduğu için Lazer Epilasyonda sonuca ulaşmak için gereken süre kişiden kişiye değişir. Seanslar kılları anajen (büyüme) safhasında yakalamaya uygun sürelerde tekrarlanır. Tüm Dünyada yaygın kullanımı ile elde edilen deneyimler Lazerin diğer yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar güçlü olduğunu kanıtlamıştır. Kılları kalıcı olarak yok etmesi, yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi, özel bakım gerektirmemesi diğer üstün özellikleridir.

Lazer Epilasyon’da kullanılan lazer ışını kıldaki koyu rengi sağlayan melanin pigmenti tarafından emilerek kıl kökünü yok eder. Lazer Epilasyon sistemlerinde ki buz safir ve hava soğutma sistemleri bu sırada cildi korur ve acı hissini ortadan kaldırır. Son teknoloji sistemlerini kullanmakta yarar var.

Diğer Hizmetler

HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN